Centrum Dialogu "Przełomy" Muzeum Narodowego w Szczecinie zaprasza na spotkanie w ramach forum wymiany doświadczeń nauczycieli poświęcone edukacji społecznej pt. "Dzieci w świecie trudnych słów". Są to zajęcia kierowane do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Problem uczenia dzieci takich pojęć, jak patriotyzm, tożsamość, polskość czy tradycja przybliży dr Bartosz Wojciechowski, psycholog, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Wykład z elementami zajęć warsztatowych będzie poszerzony o przykłady rozwiązań metodycznych. Jak twierdzi dr Wojciechowski, edukacja wymaga propedeutycznego wprowadzenia pojęć, których adekwatna percepcja intelektualna będzie możliwa w kolejnych etapach rozwoju. Przyczyną owego stanu rzeczy jest niedojrzałość mechanizmów poznania dziecka. Udział nauczyciela w tym procesie stanowi wyzwanie i wymaga od niego refleksji nad problemem.

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia 2015 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego 3. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie.

Zajęcia poprowadzą Edyta Szumocka (CDP MNS) oraz doradca metodyczny ODN ZCEMiP Iwona Rybeńska.
Zgłoszenia prosimy kierować pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 797 400 437.