Prezent od Stalina – spotkanie z prof. Bogdanem Musiałem22 kwietnia 2015 (środa), o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie z prof. Bogdanem Musiałem pt. „Prezent od Stalina”, podczas którego zostanie pokazana między innymi „mapa Stalina”. Moderatorem dyskusji będzie Agnieszka Kuchcińska-Kurcz. Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Historii Szczecina, ul. Księcia Mściwoja II 8. Wstęp wolny.

Prezent od Stalina

Kto zdecydował o tym, że po drugiej wojnie światowej Szczecin będzie polskim miastem? Kiedy zapadła taka decyzja? Czy świat ją zaakceptował? Co działo się na Pomorzu Zachodnim wczesną wiosną 1945 r.? Czy podczas konferencji w Poczdamie los Szczecina był ważny dla aliantów?

O kulisach decyzji, która zmieniła życie milionów ludzi, opowie profesor Bogdan Musiał, historyk, wybitny znawca dziejów Polski, Rosji i Niemiec, zwłaszcza okresu międzywojnia, drugiej wojny światowej i pierwszych lat powojennych. Autor wielu książek między innymi o polityce Stalina wobec zdobytych terytoriów. Wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, komentator bieżących wydarzeń politycznych.

Organizator: Centrum Dialogu „Przełomy” – Muzeum Narodowe w Szczecinie