Wystawa „Obrazy pamięci” pokazuje ważne, przełomowe wydarzenia w dziejach Szczecina i Pomorza Zachodniego, od momentu tuż przed wybuchem II wojny do przełomu ustrojowego w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jej głównym motywem było spełnienie marzenia pokoleń Polaków, którzy pokonując dwa totalitaryzmy: nazizm i komunizm sprawili, że Polska stała się wolna.

W drodze do wolności dużą rolę odegrał powojenny, polski Szczecin i Pomorze Zachodnie. Na ekspozycji prezentowane były zdjęcia Macieja Jasieckiego, Stefana Cieślaka, Sławomira Borka, Zbigniewa Wróblewskiego, Andrzeja Ostrowskiego i Anatola Weczera, jak również nieustalonych autorów ze zbiorów prywatnych Stanisława Laguna, Jana Stopyry, Adama Lesiaka, Henryka Greckiego, a także Muzeum Narodowego w Szczecinie, Archiwum Państwowego w Szczecinie oraz CAF/PAP.

"Obrazy pamięci"

Centrum Dialogu Przełomy – Muzeum Narodowe w Szczecinie, pl. Solidarności 1