Wystawa „Pojednanie / Versöhnung in progress… Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 roku” prezentuje trudny i wciąż niedokończony proces polsko-niemieckiego pojednania po drugiej wojnie światowej, w którym istotną rolę odegrały osoby kierujące się wartościami chrześcijańskimi. Wystawę przygotowano z okazji 50. rocznicy wymiany listów pojednania pomiędzy episkopatami Polski i Niemiec z 1965 roku.

Ekspozycja autorstwa dr. Roberta Żurka powstała we współpracy Maximilian-Kolbe-Stiftung, Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” oraz Instytutu Pamięci Narodowej, z dofinansowaniem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wystawę można będzie oglądać na placu Solidarności 1 od 4 kwietnia do końca maja bieżącego roku.

1.04.2017 – 26.05.2017
Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, pl. Solidarności 1
Autor: dr Robert Żurek
Organizatorzy: Maximilian-Kolbe-Stiftung, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, Instytut Pamięci Narodowej, z dofinansowaniem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej