Czy trwający od lat proces polsko-niemieckiego pojednania przyniósł efekty i pojednanie stało się faktem, czy jest to tylko puste hasło ukute na potrzeby politycznej poprawności? Debata na ten temat odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy w najbliższy czwartek, 25 maja, o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

W spotkaniu wezmą udział ludzie na co dzień zajmujący się współpracą polsko-niemiecką: Paweł Bartnik, sekretarz Euroregionu Pomerania, Andrzej Kotula angażujący się od lat w dialog polsko-niemiecki, dr Paweł Migdalski, historyk Uniwersytetu Szczecińskiego, zaangażowany w działalności Europejskiej Akademii Kulice, gdzie odbywają się spotkania polsko-niemieckie oraz Martin Hafn, nauczyciel języka niemieckiego i dziennikarz.

Pretekstem do debaty jest  wystawa plenerowa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, poświęcona procesowi polsko-niemieckiego pojednania, która od kilku tygodni stoi na pl. Solidarności. Wystawę można oglądać do końca maja.