Jaka była Polska Rzeczpospolita Ludowa? Czy stanowiła wyzwanie dla rządów krajów komunistycznych? Czy wydarzenia, które miały miejsce w czasie jej trwania, przynajmniej kilkukrotnie zachwiały blokiem wschodnim? Jak wielu Polaków w okresie PRL faktycznie pragnęło wolności? To tylko niektóre z pytań, które padną podczas debat.

Zapraszamy 21 i 22 maja 2018 roku (w poniedziałek i wtorek) do w Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy na debaty historyczne poświęcone okresowi PRL.

Pretekstem do dyskusji będą promocje najnowszych książek dwóch znakomitych historyków, którzy z tej okazji będą gościć w MNS–CDP.

W poniedziałek, 21 maja 2018 roku o swojej publikacji „Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską” opowie prof. Jerzy Eisler, dyrektor warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Dzień później, we wtorek 22 maja 2018 roku, prof. Jan Skórzyński z Collegium Civitas zaprezentuje książkę „Nie ma chleba bez wolności. Polski sprzeciw wobec komunizmu 1956–1980”. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 17.00 w sali konferencyjnej MNS–CDP. Wstęp wolny.

Okładka ksiażki: Jerzy Eisler - Czterdzieści pięć lat kóre wstrząsnęły PolskąOkładka: Jan Skórzyński - Nie ma chleba bez wolności. Polski spzreciw wobec komunizmu 1956-1980.