Zapraszamy we wtorek, 9 kwietnia o godzinie 12.00 do sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, na spotkanie poświęcone sylwetce Aleksandra Czołowskiego, wybitnego historyka, archiwisty, muzeologa, konserwatora, kolekcjonera, animatora życia kulturalnego Lwowa na przełomie XIX i XX w. oraz w dwudziestoleciu międzywojennym, organizatora wystaw, spotkań i zjazdów Towarzystwa Historycznego oraz Towarzystwa Miłośników Przeszłości Lwowa, dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Lwowa i Muzeum Narodowego we Lwowie, członka-korespondenta Towarzystwa Muzeum Narodowego Polskiego w Rapperswilu. O Aleksandrze Czołowskim opowie jego wnuk, Marek Karczewski, mieszkający w Szczecinie.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie  „100-lecie obrony Lwowa. Pamięci Orląt Lwowskich” przygotowanej przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich im. Andrzeja Przewoźnika w Szczecinie razem z Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Wystawę, prezentowaną w sali edukacyjnej / Magazynie otwartym MNS–CDP, można oglądać do końca kwietnia bieżącego roku.

9 KWIETNIA | WTOREK
12.00 | Centrum Dialogu Przełomy MNS | wstęp wolny
Wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej „100-lecie obrony Lwowa. Pamięci Orląt Lwowskich”