Miło nam poinformować, że trwa kolejna edycja konkursu tematycznego organizowanego przez  Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Zadaniem uczniów z klas VI – VIII szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego jest wykonanie ilustrowanej okładki wraz z dołączonym pierwszym lub ostatnim rozdziałem książki. Temat przewodni stanowią dramatyczne wydarzenia pomiędzy Grudniem ′70 a Styczniem ′71 w Szczecinie.

Dotychczas udział w konkursie zadeklarowały następujące szkoły:

• Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie,
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie,
  • Szkoła Podstawowa nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków w Szczecinie,
  • Szkoła Podstawowa nr 33 w Zespole Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie,
  • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szczecinie,
  • Szkoła Podstawowa nr 61 im. Michała Kmiecika w Szczecinie,
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach,
  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie,
  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach,
  • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach,
  • Szkoła Podstawowa nr 14 im. Danuty Szyksznian w Szczecinie

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, pomimo upływu terminu zgłoszeń, czekamy na chętnych do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Przypominamy, że regulamin konkursu oraz stosowne załączniki znajdują się na stronach www.muzeum.szczecin.pl  i  www.przelomy.muzeum.szczecin.pl.