Zapraszamy na spotkanie z Janem Mencwelem autorem ksiązki „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 września 2021 roku o godzinie 16.00 na placu Solidarności / dachu Muzeum Narodowego w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy.

Czego potrzeba, aby zniszczyć bezpowrotnie przyrodę? Z całą pewnością trzech rzeczy: władzy, pieniędzy i ciszy” – pisze w swojej książce Jan Mencwel jednocześnie dbając, by tej ostatniej rzeczy było jak najmniej. Ze świecą bowiem szukać kogoś, kto o „betonozie” nie słyszał. Słowo to przebojem wdarło się do języka polskiego. A to dzięki „Betonozie” – lekturze absolutnie obowiązkowej. Nie tylko dla aktywistów, polityków i urzędników. Dla każdego.

Jan Mencwel – animator kultury i wieloletni przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze zabierze nas w podróż po betonowej Polsce – w ramach „Tour De Betogne” – jak sam to określa.

W wyjątkowej scenerii Placu Solidarności w Szczecinie opowie nam o tytułowej chorobie trawiącej polskie miasta, jak ją leczyć oraz przede wszystkim – czy możemy się na nią zaszczepić? Spotkanie poprowadzi Piotr Czypicki ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego.

Na spotkaniu będzie można nabyć książkę „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta” w promocyjnej cenie. Będzie ona dostępna w Muzeum Narodowym w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy.