Rekomendujemy lekturę tekstu „Przysposobienie i absorpcja. Strategie wobec niemieckiego dziedzictwa w szczecińskich i wrocławskich muzeach” autorstwa Katarzyny Maniak z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Anny Kurpiel z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tekst w formacie .pdf: KLIK

Link do publikacji: KLIK

To podsumowanie projektu „Rzeczy(wistości) w przestrzeni postkonfliktu. Znaczenia przedmiotów w tworzeniu się światów wyobrażonych Wrocławia i Szczecina” finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki przyznanych na podstawie decyzji numer DEC-2018/31/D/HS3/00778.

Tekst stanowi wyczerpującą analizę wystaw stałych Centrum Dialogu Przełomy i Muzeum Historii Szczecina - oddziałów Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz Muzeum Historycznego we Wrocławiu - oddziału Muzeum Miejskiego Wrocławia i Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.