Zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w kolejnym konkursie tematycznym organizowanym przez Muzeum Narodowe w Szczecinie– Centrum Dialogu Przełomy pt. „Wiatr odnowy wiał…”.

Zadanie uczestników polega na wykonaniu ilustrowanego kalendarium, opowiadającego o najważniejszych wydarzeniach w powojennej historii Szczecina, regionu, Polski, w taki sposób, aby losy autora pracy, jego najbliższej rodziny splatały sięz przełomowymi wydarzeniami, których uczestnikami byli Polki i Polacy po 1945 r. Rok 2019 to czas obchodów 30. rocznicy Okrągłego Stołu, 30. rocznicy Wyborów Czerwcowych, 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Zakończenie największego wojennego kataklizmu w dziejach świata, stał się również początkiem Polski na Ziemiach Zachodnich i Północnych. Stał się też nowym otwarciem dla wielu polskich rodzin, w tym rodzin przyszłych uczestników naszego konkursu.

Mamy nadzieje, że udział w naszym przedsięwzięciu będzie sprzyjał odkrywaniu historii bliższej i dalszej rodzinyoraz budował prawdziwy dialog między pokoleniami. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w regulaminie konkursu.

oprac. Edyta Szumocka