Zapraszamy na „Przyśpieszony Dzień Dziecka” w Muzeum Narodowym w Szczecinie–Centrum Dialogu Przełomy. Świętowanie rozpoczynamy już w weekend. Cykl specjalnych wydarzeń odbędzie się w sobotę, 27 maja 2023. Pierwsze wydarzenia już w południe. 

Uwaga! Liczba miejsc na wszystkie punkty programu jest ograniczona.
Zapisy w kasie MNS-CDP, e-mailem: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefonicznie, tel. 572 661 183

12:00 - 12:55 | Sala edukacyjna
W sali edukacyjnej zostanie zorganizowany teatrzyk cieni „Wsiąść do pociągu byle jakiego”. Dzieci będą mogły poznać drogę swojego rówieśnika Olka, który musiał wraz z mamą opuścić swój dom podczas II wojny światowej. Przeżył kilka lat na zesłaniu, żeby na koniec po wojnie trafić do Szczecina i zamieszkać tu na stałe. Zabawa pozwoli dzieciom poznać nie tylko historię szczecińskich pionierów ale również zrozumieć uczucia dzieci, które zetknęły się bezpośrednio z wojną. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat.

13:00 – 14:00 | Wystawa stała „Miasto sprzeciwu – miasto protestu”.
Oprowadzanie rodzinne po wystawie stałej „Miasto sprzeciwu – miasto protestu”.

14.00 – 14:45 (I grupa) / 15:00 – 15:45 (II grupa) | Sala edukacyjna
W sali edukacyjnej zostaną przygotowane cztery stacje z różnymi zabawami i zadaniami, w których będą mogli wziąć udział rodzice z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Stacje:
– rozsypanka: sensoplastyka: przesypywanie suchego kolorowego ryżu i tapioki przez różne sitka, miseczki pojemniki i zabawa w „karmienie zwierzątek”
– obrazkomania: wyklejanie wybranych rysunków kulkami z bibuły lub plasteliną lub kolorowanie. Opcją alternatywną będzie tworzenie figurek z plasteliny
– stacja solidarności: wspólne budowanie domku z klocków
– układanka: układanie „puzzli” przedstawiających różne obiekty z wystawy PRL-bieguny pamięci i odszukiwanie ich na wystawie.