12 października 2016 r. w Szczecinie poznamy laureata międzynarodowej Nagrody Pokoju, ufundowanej przez znanego malarza Wojciecha Siudmaka w ramach Światowego Projektu Pokoju „Wieczna Miłość”. Nagroda wręczona zostanie podczas uroczystej gali w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa plenerowa „Poza Horyzontem”, którą od 29 września do 30 października będzie można oglądać na placu Solidarności. Na planszach, oprócz najbardziej znanych dzieł Siudmaka, znajdą się również bogato ilustrowane informacje dotyczące projektu „Wieczna Miłość”. W sali konferencyjnej Centrum Dialogu Przełomy eksponowana będzie rzeźba o takim samym tytule.

Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy, który odbędzie się 29 września, o godz. 15.00, na placu Solidarności. Podczas tej uroczystości wręczone zostaną również nagrody dla laureatów konkursu dla dzieci „Opowiem wam bajkę…”, organizowanego przez Centrum Dialogu Przełomy. Po wernisażu w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z artystą.

Projekt „Wieczna Miłość” Siudmaka jest sekwencją działań artystycznych, kulturalnych oraz społecznych z udziałem przedstawicieli sztuki i nauki z wielu krajów świata. Jego celem jest promowanie idei tolerancji, porozumienia, współpracy, solidarności i harmonii. Przedsięwzięcie realizowane jest od 2003 roku przez Fundację „Siudmak Arkana XXI” pod patronatem Polskiego Komitetu do spraw UNESCO oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

"Poza Horyzontem"

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, pl. Solidarności 1

29.09.2016 – 29.10.2016

autor prac: Wojciech Siudmak
kuratorzy: Wojciech Siudmak, z ramienia MNS: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz
koordynator: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz       
organizator: Fundacja „Siudmak Arkana XXI”
współpraca: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy