Z okazji 40. rocznicy Sierpnia ’80 studenci kierunku studiów Historia w przestrzeni publicznej Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali wystawę pt. „Gazeta sierpniowa” przypominającą najciekawsze wydarzenia, jakie miały miejsce w Polsce i na świecie w sierpniu 1980 r. Obok strajków, w wyniku których narodziła się „Solidarność”, pokazane zostało życie codzienne: emocje sportowe, kłopoty z zaopatrzeniem, katastrofy  oraz chwile radości z nieoczekiwanych odkryć i osiągnięć.

Opiekę merytoryczną nad projektem, który został zrealizowany w ramach zajęć dydaktycznych,  sprawował dr Wojciech Kucharski, wicedyrektor Ośrodka Pamięć i Przyszłość.

Wystawę można było oglądać m. in. na wrocławskim dworcu kolejowym już zimą br. W dobie pandemii, korzystając z uprzejmości OPiP, prezentujemy Państwu jej wersję elektroniczną