Wystawa „Wędrówką jedną życie jest człowieka” została zaplanowana jako jedno z wydarzeń towarzyszących 6. rocznicy działalności Muzem Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialgu Przełomy.

Wystawa opowiada o człowieku z perspektywy ważnych etapów i przełomów w jego życiu. Na historię patrzymy jednak z różnych stron. Ludzkie wspomnienia są subiektywne. Każdy tworzy własny obraz minionych lat. Można pokazywać przełomy oczami ludzi zaangażowanych w te wydarzenia. W społeczeństwie zawsze większość tworzą widzowie – i to właśnie z ich perspektywy pokażemy koleje losu Polaków. W każdej z gablot zaprezentowane będzie inne odzwierciedlenie życia od narodzin aż po śmierć. Przedstawione historie odnosić się będą do codzienności od drugiej wojny światowej aż po upadek systemu komunistycznego w Polsce.

Wernisaż „Wędrówką jedną  życie jest człowieka”, odbędzie się 4 marca (piątek) o godzinie 16.00 w sali edukacyjnej gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy przy placu Solidarności 1. Kuratorką wystawy jest Paula Sendra. Wstęp wolny.

Podczas wernisażu będzie miało miejsce również spotkanie z psychologami Dorotą i Michałem Kaweckimi, którzy poprowadzą „Rozmowy o sprawach ostatecznych”.