Dziewiętnaście najlepszych plakatów, które zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie pt. „Rotmistrz Pilecki. Bohater niezwyciężony. Raport z Auschwitz”, zostanie zaprezentowanych na wystawie w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Wernisaż odbędzie się 10 stycznia 2017 r. o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej – przestrzeni dialogu. Wstęp wolny.

Konkurs, objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, ogłosiła krakowska Fundacja Gdzie. Wpłynęło aż 150 prac z Polski, Kanady, Ekwadoru, Ukrainy, Niemiec i Japonii. Zwycięzcą konkursu został Zbigniew Babiński z Elbląga. Drugie miejsce ex aequo zajęli: Wojciech Sobolewski z Warszawy i Jarosław Polkowski z Biskupca. Na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo: Grzegorz Myćka z Zielonej Góry i Lex Drewiński z Falkensee (Niemcy).

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w listopadzie 2016 r., a zwycięskie prace były już prezentowane w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu oraz w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej – podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Rotmistrz Witold Pilecki. Żołnierz-bohater-patriota”.

Wystawę w Szczecinie będzie można zwiedzać do 3 lutego bieżącego roku.

"Rotmistrz Pilecki. Bohater niezwycieżony. Raport z Auschwitz."

Muzeum Narodowe Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, pl. Solidarności 1

10.01.2017 – 3.02.2017

kuratorzy: Małgorzata Kupiszewska, z ramienia MNS: Agnieszka Kuchcińska-Kurcz

organizator: Fundacja "Gdzie"

współorganizator: MNS – CDP